Rólunk
Jelenleg, az Electraplan Termelő az egyik legnagyobb napelemes tartószerkezet gyártó Magyarországon. A folyamatos beruházásoknak köszönhetően a termelési kapacitás meghaladja a 800 MW/év értéket, az Electraplan évente több mint 25 000 tonna acélt dolgoz fel.
A gyártás mellett egy mérnöki csapat nem csak tervezi és fejleszti a rögzítési rendszereket, hanem kulcsrakész PV-parkokat is tervez, a jelenlegi magyarországi különböző fázisú fejlesztések több mint 200 MW-ot tesznek ki.
Ügyfeleinkkel közvetlen kapcsolat kialakítására törekszünk Romániában is, az építkezési helyszínekre látogatva közösen megbeszéljük a lehetséges megoldásokat. A helyszíni felmérések eredményei visszakerülnek a tervezőasztalra, optimalizáljuk a megoldásokat, ezáltal hozzáadott értéket teremtünk ügyfeleink számára.
Mivel egyedi igények alapján kínálunk megoldásokat, minden egyes műszaki-kereskedelmi ajánlat projektre és ügyfélre szabott. Ezért nem dolgozunk árlistákkal, és nem tudunk külön ajánlatot adni a tartórendszerek egyes elemeire.
Fenntarthatóság
Miközben értéket teremtünk egy megújuló energiaforrás hasznosításával, tisztában vagyunk azzal, hogy a legtöbb természeti erőforrás véges. Ezért a gyártási ciklus során igyekszünk minimalizálni a környezetre gyakorolt hatásunkat.
Célunk a folyamatos fejlődés. A minőségi és fenntartható termékek előállítása, a teljes újrahasznosítás lehetősége, az innovatív gyártási technológiák alkalmazása (cinklammellás korrozióvédelem) csak néhány a vállalatunk által ebben az irányban tett intézkedések közül. Az általunk felhasznált energia több mint 50%-át megújuló forrásokból állítjuk elő telephelyeinken.
Gyár/Technológia
A vésztői központi gyártóüzemben több mint 100 főállású alkalmazott dolgozik. Nagy megrendelések esetén lehetőség van további műszakok üzembe helyezésére, hogy ügyfeleinket rövidebb szállítási idővel támogathassuk. Vésztőn kívül még Nyirádon és Óhídon van gyártás.
Az Electraplan folyamatosan beruház a gyártósorok és az új gyártási technológiák fejlesztésébe. A 2022-ben épülő új csarnokot az EN ISO 10683:2014 és az EN ISO 13858 szabványok szerinti úgynevezett cinklamellás horganyzási technikával működő gyártósorral szerelik fel. Ez a technológia magas korrózióállóságot - 240-3000 h NSS (semleges sós permetezési órák) - biztosít a galvanizáláshoz és passziváláshoz (24-200 h NSS) vagy a cinkbe merítéshez (200-2000 h NSS) viszonyítva.
Korrózióvédelem
-
Az E-Solar fotovoltaikus tartórendszer profiljaihoz használt acéllemez S235 vagy S350 márkájú acél (az S a szerkezeti acélcsoportot jelenti, a szám a minimális folyáshatárt N/négyzet mm-ben kifejezve). A lemezek beszállítói neves gyártók, az ArcelorMittal és a Wuppermann.
-
A korrózióvédelmet a Magnelis® cink-alumínium-magnézium ötvözetből vagy hasonló anyagból készült védőbevonat biztosítja, az egyes projektekhez felhasznált nyersanyagok gyártójától függően.
-
Az acéllemezeket csak ‚‚hideg’’ eljárásokkal dolgozzák fel, amelyek megakadályozzák a Zn-Al-Mg ötvözet felületi olvadását. A lyukasztáshoz nagy teljesítményű présgépeket, a profilozáshoz görgősorokat, a vágáshoz pedig guillotine-okat használnak, amelyek tiszta, sima felületeket eredményeznek.
-
Mivel a cink áldozati védelmet nyújt, ezek a kis felületek nem befolyásolják a bevonat korrózióállóságát.
-
Áldozati korrozióvédelem: a cink (E = -0,76 V) elektronegatív jellege miatt a vashoz (E = -0,44 V) képest a Zn-Fe párban a cink anóddá válik és korrodálódik (áldozatul esik), míg a hordozó acél nem korrodálódik, mert katóddá válik (katódos védelemben részesül). Miután a cinkréteg a korrózió következtében megsemmisül, a korróziós termékek (cink-oxidok - úgynevezett ‚‚fehér rozsda’’) az acélon maradnak, elszigetelve azt a környezettől, és így további korrózióvédelmet biztosítanak.
-
A ''fehér rozsda'', azaz a cinkoxid-foltosodás vagy az úgynevezett ''galvanikus lepattogzás'', azaz a cinkoxidszemcsék megjelenése nem befolyásolja az acélszerkezet élettartamát. A galvánliszt lerakódások a környezettel érintkező cink salak szemcsés lerakódásai. A felületen megjelenő fehér rozsda a horganyzott acél felületén lecsapódó nedvesség végterméke. A termék minőségét és élettartamát a fent említett képződmények nem befolyásolják, ezért nem tekinthetők hibásnak.
Karrier
Mivel fejlődési folyamatban vagyunk, új kollégákat keresünk. Ha szenvedélyesen érdeklődik a megújuló energia iránt, motivált és műszaki háttérrel rendelkezik, akkor szívesen látjuk csapatunkban. Kérjük, önéletrajzát kísérőlevéllel együtt a office@eplansolar.ro címre küldje el, a tárgyban a HR megjelöléssel.